Kontakt os om tilpasningsdygtige bygninger

Kontakt os

Greve Main 33 , 2670 Greve

Stil et spørgsmål

 

Kontakt

Adapteo Danmark firma- og faktureringsoplysninger

Adapteo A/S

Greve Main 33
2670 Greve
+45 70 90 90 40
info.dk@adapteo.com

CVR-nummer DK11033911

Fakturaer sendes venligst i PDF til:

adapteo.denmark@bscs.basware.com

Hovedkontor Danmark

Greve Main 33
2670 Greve
+45 70 90 90 40
info.dk@adapteo.com

Andreas Löfgren, administrerende direktør i Adapteo Danmark
Andreas Löfgren
Country Manager
andreas.Lofgren@adapteo.com
+45 61 62 99 87

Claus Haastrup
Claus Haastrup
Head of Sales
claus.haastrup@adapteo.com
+45 26 25 41 41

Max Olsen
Max Olsen
Business Controller & Head of Fleet
max.olsen@adapteo.com
+45 52 14 75 20

Mathias Foxmar Christiansen
Mathias Foxmar Christiansen
Head of Project
mathias.christiansen@adapteo.com
+45 28 14 06 15

Yoga Yallapragada
Yoga Yallapragada
International Operations Manager
yoga.yallapragada@adapteo.com
+45 2814 0626

Dovile Zanauskiene
Dovile Zanauskiene
Sustainability Project Manager
dovile.zanauskiene@adapteo.com
+45 3053 6103

Kontor Greve

Greve Main 33
2670 Greve
+45 70 90 90 40
info.dk@adapteo.com

Management

Andreas Löfgren, administrerende direktør i Adapteo Danmark
Andreas Löfgren
Country Manager
andreas.Lofgren@adapteo.com
+45 6162 9987

Finance and Sourcing

Malena Rasmussen
Malena Rasmussen
Finance and Sourcing Coordinator
malena.rasmussen@adapteo.com
+45 2443 90 45

Sales

Claus Haastrup
Claus Haastrup
Head of Sales
claus.haastrup@adapteo.com
+45 26 25 41 41

Anders Hess Jensen, Bid Manager
Anders Hess Jensen 

Bid Manager
anders.jensen@adapteo.com
+45 2941 2941

Thomas Madsen, Bid Manager
Thomas Madsen

Bid Manager
thomas.madsen@adapteo.com
+45 6120 1048

Annette Laursen
Annette Laursen 
Project Consultant
annette.laursen@adapteo.com
+45 2814 0633

Thomas Olsen Projektkonsulent

Thomas Olsen 
Project Consultant
thomas.olsen@adapteo.com
+45 2522 5215

Project

Mathias Foxmar Christiansen
Mathias Foxmar Christiansen
Head of Project
mathias.christiansen@adapteo.com
+45 2814 06 15

Anna Kuzdralinska
Anna Kuzdralinska
Project Manager
anna.kuzdralinska@adapteo.com
+45 4022 2532

Henrik Knudsen
Henrik Knudsen
Project Manager
henrik.knudsen@adapteo.com
+45 6120 5406

Sven Olsen
Sven Olsen
Project Manager
sven.olsen@adapteo.com
+45 6120 8722

Maike Mygent
Maike Mygent
Project Manager
maike.mygent@adapteo.com
+45 3033 7187

Jens Schmidt
Jens Schmidt
Project Manager
jens.schmidt@adapteo.com
+45 2814 0612

Anja Svarthol Andersen prjoektleder

Anja Svarthol Andersen
Project Coordinator
anja.andersen@adapteo.com
+45 2522 5438

Fleet

Max Olsen
Max Olsen
Business Controller & Head of Fleet
max.olsen@adapteo.com
+45 5214 75 20

Jørgen Munkholm
Jørgen Munkholm
HUB Manager
jorgen.munkholm@adapteo.com
+45 2814 0614

Peter Aalsing
Peter Aalsing
Service Manager
peter.aalsing@adapteo.com
+45 2814 0606

Claus backer Service manager

Claus Backer
Service Manager
claus.backer@adapteo.com
+45 2522 5314

Bob Gauger
Bob Gauger
HUB Assistant
bob.gauger@adapteo.com
+45 2814 0641

Jacob Hansen
Jacob Hansen
HUB Assistant
jacob.hansen@adapteo.com
+45 2814 0617

Glenn Ostenheim
Glenn Ostenheim
Preperation employee
glenn.ostenheim@adapteo.com
+45 2814 0609

Klaus Hansen
Klaus Hansen
HUB Assistant
klaus.hansen@adapteo.com
+45 6120 3645

Marketing

Louise Blomberg Marketing Manager Adapteo

Louise Friis Blomberg
Marketing Manager
louise.blomberg@adapteo.com
+45 2814 0605

Kontor Randers

Bogensevej 40a
8940 Randers SV
+45 70 90 90 40
info.dk@adapteo.com

Ole Henriksen

Ole Henriksen
Senior Project Consultant
ole.henriksen@adapteo.com
+45 2814 06 10

Søren Kargo Hvid
Project Consultant
soren.kargohvid@adapteo.com
+45 6120 0686

Bo Berger, Project Consultant

Bo Berger
Project Consultant
bo.berger@adapteo.com
+45 2814 0627

Simon Christensen projetmanager

Simon Lahn Christensen
Project Manager
simon.christensen@adapteo.com
+45 6120 4005

Henrik Hansen

Henrik Hansen
Project Manager
henrik.hansen@adapteo.com
+45 6120 9495

Kontorhotel Rødby

Gl. Badevej 2E
4970 Rødby
+45 29 78 09 09
kontorhotel2e@adapteo.com

Dorthe Sommer

Dorthe Sommer
Facility Manager
dorthe.sommer@adapteo.com
+45 61 20 18 46

Vedligeholdelse og service

Vores serviceteam vil besvare din anmodning inden for meget kort tid.

service.dk@adapteo.com

Presse- og Mediekontakt

Claus Haastrup

Claus Haastrup
Head of Sales
claus.haastrup@adapteo.com
+45 26 25 41 41

Julie Salkvist
Temporary Marketing Assistant
julie.salkvist@adapteo.com
+45 28 14 06 05

Adapteo Group

Hanna Wennberg
Senior Vice President Marketing, Communication and Sustainability

Hanna is on parental leave from Aug 1-2021. Please contact Erika Regnér, PR and Communication Manager, during absence.

media.relations@adapteo.com
+46 8 590 994 40